آپدیت

دانلود Offline Persian Wikipedia 2016.08 + Linux ویکی‌پدیای آفلاین فارسی (مرداد 95)


  انتشار:        دسته‌بندی:  کتاب الکترونیک      نویسنده:  Capitalist (بنیان‌گذار گیگاهکس)      بازدید:  2,603

Wikipedia Logo - لوگوی ویکی‌پدیا

Offline Persian Wikipedia نسخه‌ی آفلاین از وب سایت عظیم ویکی‌پدیا است. در مورد ویکی‌پدیا می‌توان گفت که این مرجع یک دانشنامه‌ی اینترنتی چندزبانه با محتویات آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر کسی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند مقالات آن را ویرایش کند. نام ویکی‌پدیا واژه‌ای ترکیبی است که از واژه‌های ویکی یه معنای سایت مشارکتی و انسیکلوپدیا به معنای دانشنامه یا دایر‌هالمعارف گرفته شده است. هدف ویکی‌پدیا آفرینش و انتشار جهانی یک دانشنامه‌ی آزاد به تمامی زبان‌های زنده‌ی دنیاست. ویکی‌پدیای انگلیسی در تاریخ 15 ژانویه 2001 برابر با 26 دی ماه 1379 به صورت مکملی برای دانشنامه‌ی تخصصی نوپدیا نوشته شد. بنیان‌گذاران آن، جیمی ولز و لری سنگر هستند. میزبان‌های اینترنتی اصلی این سایت در شهر تامپای فلوریدا هستند. همچنین میزبان‌های اضافی دیگری هم در شهرهای آمستردام و سئول به این سایت یاری می‌رسانند. ویکی‌پدیا از پایان آوریل ۲۰۰۷ تاکنون، یکی از ۱۰ سایت برتر جهان از لحاظ شمار بازدیدکنندگان بوده است که بیش از نیمی از بازدیدها به ویکی‌پدیای انگلیسی مربوط می‌شود.

 

اعتبار ویکی‌پدیا دائما مورد اختلاف بوده‌است. برخی آن را به‌خاطر انتشار رایگان، ویژگی قابل ویرایش بودن، سیاست بی‌طرفی و گستردگی عناوین ستوده‌اند. از سوی دیگر، منتقدین درستی و اعتبار ویکی‌پدیا را به‌خاطر آزادی ویرایش زیر سؤال برده‌اند. همچنین ویکی‌پدیا به خاطر آسیب‌پذیری در برابر خرابکاری، کیفیت غیریکنواخت، سوگیری نظام مند، بی‌ثباتی و نیز به خاطر ترجیح اجماع بر اعتبار در سبک ویرایش مقالات نقد شده‌است. در مقابل سیاست‌های محتوایی و ویکی پروژه‌های ویکی‌پدیا توسط کاربرانی تهیه می‌شود که در پی رفع این نگرانی‌ها هستند. پژوهشگران در دو مطالعه‌ی علمی به این نتیجه دست یافته‌اند که خرابکاری‌ها عموماً زودگذر هستند و ویکی‌پدیا نسبتاً به درستی سایر دانشنامه‌هاست.

 

شما در این پست از سایت گیگاهکس می‌توانید کل دیتابیس این وب سایت عظیم را به صورت آفلاین در دو نسخه‌ی کامل که شامل تصاویر مقالات می‌باشد و نسخه‌ی سبک‌تر که تصاویر از آن حذف شده‌اند دانلود و در اختیار داشته باشید. با در اختیار داشتن این پکیج سودمند، می‌توانید بدون نیاز به دسترسی به اینترنت با استفاده از نرم‌افزار کیویکس (Kiwix) موجود در پکیج و دیتای دانلود شده از مقالات ارزشمند این وب‌سایت استفاده کنید. قابلیت جستجو بین مقالات و بیشتر ویژگی‌های وب سایت آنلاین در این پکیج موجود است.

 

 

ویکی‌پدیای آفلاین فارسی
REQUIRES : Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 | Linux 2016.08
category:E-Book
Description:ویکی‌پدیا (Wikipedia) یک دانشنامه‌ی اینترنتی چندزبانه با محتویات آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر کسی می‌تواند مقالات آن را ویرایش کند.
software url:Link
Author:
Reviews:
Price:
Currency:

به روز شده تا آگوست 2016 میلادی (مرداد 95)

 

با استفاده از نسخه‌ی لینوکس نرم‌افزار Kiwix که در پکیج موجود است می‌توانید از این دیتای آفلاین در سیستم عامل‌های لینوکس نیز استفاده کنید.

لینک‌های دانلود


لینک کوتاه مطلب: https://gigahax.com/?p=1088
یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنچ امتیاز شما نیز امتیاز دهید

این مطلب را پسندیدید؟ آن را در صفحه‌ی خود به اشتراک بگذارید: