آپدیت

Google Play Services 12.6.88 / Wear / TV / Instant Apps گوگل پلی سرویس


  انتشار:        دسته‌بندی:  اندروید      نویسنده:  Capitalist (بنیان‌گذار گیگاهکس)      بازدید:  55,347

Google Play Services Banner - بنر گوگل پلی سرویس

Google Play Services (گوگل پلی سرویس) جهت بروزرسانی اپلیکیشن‌های گوگل و همچنین اپلیکیشن‌های فروشگاه گوگل (Google Play) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار عملکردهایی هسته‌ای از جمله تأیید هویت در سرویس‌های گوگل، همگام‌سازی مخاطبین، دسترسی به آخرین تنظیمات حریم خصوصی کاربر، خدمات با کیفیت‌تر و خدماتی مبتنی بر مکان را فراهم می‌آورد. Googlee Play Services تجربه‌ی کاربری را بهبود می‌بخشد، جست و جوی آفلاین را تسریع می‌بخشد، نقشه‌های همه جانبه‌تری را فراهم می‌آورد و راندمان سیستم را هنگام بازی بهینه‌تر می‌کند.

توجه داشته باشید برخی از اپ‌ها پس از حذف Google Play Services ممکن است از کار بیفتند.

 

توسط این برنامه که گیگاهکس در اختیار شما قرار داده است، شما آخرین به روزرسانی‌های مفید از اپلیکیشن‌های گوگل، از جمله نقشه‌ها، گوگل پلاس و… را به وسیله پلاتفرم آپدیت اتوماتیک درقالب فایل APK که در گوگل پلی استور توزیع شده اند دریافت می‌کنید. این ویژگی باعث می‌شود تا کاربران شما سریع‌تر به‌روزرسانی‌ها را دریافت کنند و شما نیز آسان‌تر با خدمات ارائه‌ی شده‌ی جدید توسط گوگل، یکپارچه شوید. کتابخانه‌ی کاربری نرم‌افزار شامل رابط‌هایی به خدمات منحصر به فرد گوگل است که به شما اجازه می‌دهد از کاربران برای کسب دسترسی به این خدمات مجوز دریافت کنید.

 

همچنین APIهایی را شامل شده که به شما امکان حل سریع مشکلاتی از جمله از دست رفتن، غیرفعال شدن و یا عدم به روز بودن فایل Google Play Services را می‌دهد. در صورتی که بخواهید به قابلیت‌ها و محصولات جدید اضافه شده دسترسی پیدا کنید، بایستی کتابخانه کلاینت را به جدیدترین نسخه ارائه شده به روزرسانی کنید. البته اگر شما به قابلیت‌های جدید و مشکلات بطرف شده در نسخه‌های جدیدتر توجهی ندارید، به این به روزرسانی احتیاجی نیست. پیش‌بینی ما این است که خدمات بیشتری به صورت مداوم اضافه خواهند شد لذا به به‌روز رسانی‌های جدید نیز چشم‌اندازی داشته باشید.

 

Google Play Services شامل خدمات منحصر به فردی می‌شود که به عنوان یک پردازش پس زمینه‌ای در سیستم عامل اندروید اجرا می‌شوند. شما از طریق کتابخانه‌های مشتری، با سرویس‌های پس زمینه در تعامل هستید و سرویس‌ها اعمالی که به دستور شما ارسال می‌شوند را پردازش می‌کنند. یک جریان مجوز دهی با رابط کاربری آسان نیز جهت کسب دسترسی به هر یک از خدمات گوگل فراهم شده است که ثبات را برای شما و کاربرانتان به ارمغان می‌آورد. 

 

فایل نصب Google Play Services که توسط فروشگاه گوگل (Google Play Store) ارائه شده است، به خدماتی به روزرسانی می‌شود که وابسته به اپراتور شبکه و آپدیت‌های سیستم‌های OEM نیستند. در واقع دستگاه‌هایی که اندروید 2.3 و بالاتر را دارا هستند و اپلیکیشن Google Play services را نصب دارند بروزرسانی‌هایی را هر چند روز یک بار دریافت می‌کنند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از جدید ترین APIها استفاده کنند. دستگاه‌هایی که سیستم عامل اندروید پایین‌تر از 2.3 دارند یا این اپلیکیشن را نصب ندارند قابل پشتیبانی نخواهند بود.

 

 

نکته: نسخه‌ی ارائه شده در گیگاهکس، آخرین نسخه‌ی نهایی گوگل پلی استور می‌باشد. نسخه‌های بالاتر و جدیدتری که در سایر وب‌سایت‌های نرم‌افزاری وجود دارد، نسخه‌های آزمایشی (Beta) از گوگل پلی سرویس هستند که ما به دلیل وجود مشکلات متعدد در این نوع برنامه‌ها، هیچگاه نسخه‌های آزمایشی را منتشر نخواهیم کرد. (لطفا از طریق نظرات درخواست نفرمایید)

 

پیشنهاد می‌کنیم جهت جلوگیری از مشکلات و اختلالات نرم‌افزاری، همیشه از آخرین نسخه‌ی نهایی نرم‌افزارها استفاده کنید.

 

 

 

Google Play Services
REQUIRES : قابل نصب بر روی اندروید 2.3 به بالا / اندروید Wear 4.4 به بالا v12.6.88
category:اندروید
Description:اپلیکیشن Google Play Services ابزاری است که پیش نیاز سایر برنامه‌های اندرویدی بوده و می‌تواند هماهنگی‌های لازم را در رابطه با امنیت و... فراهم کند.
software url:Link
Author:
Reviews:
Price: رایگان
Currency:دلار آمریکا

شما می‌توانید جهت تشخیص نسخه‌ی مناسب Google Play services برای دستگاه اندرویدی خود، با مراجعه به Settings -> Apps -> Google Play services در دستگاه خود و مشاهده‌ی یک عدد سه رقمی از نسخه‌ی گوگل پلی موجود بر روی دستگاه خود، آموزش زیر را دنبال کنید. ما برای مثال، این سه رقم را با XYZ نمایش می‌دهیم:

 

عدد اول یا X نمایان‌گر نسخه‌ی اندروید شماست:

 • 0 برای اندروید پایین‌تر از 5.0
 • 2 برای اندروید 5.0 و 5.1 که با Play Services نسخه‌ی 8 شروع می‌شوند
 • 4 برای اندروید 5.0 و 5.1 که دارای Play Service نسخه‌ی زیر 8 هستند، و اندرویدهای بالاتر و مساوی نسخه‌ی 6.0
 • 5 برای اندروید Wear
 • 7 برای اندروید 5.0
 • 8 برای اندروید TV

 

عدد دوم یا Y نمایان‌گر معماری CPU دستگاه شماست:

 • 1 برای معماری armeabi
 • 3 برای معماری armeabi-v7a
 • 4 برای معماری arm64-v8a
 • 5 برای معماری mips
 • 7 برای معماری x86
 • 8 برای معماری x86_64

 

عدد سوم یا Z نمایان‌گر DPI دستگاه شماست:

 • 0 برای تمام DIPها (سراسری)
 • 2 برای 160dpi
 • 4 برای 240dpi
 • 6 برای 320dpi
 • 8 برای 480dpi

 

نکات مهم:

 • به نظر می‌رسد بیلد 7YZ با Google Play services نسخه‌ی 6.5 به بیلد 4YZ تبدیل شده است. پس اگر قبلا روی بیلد 7YZ بوده‌اید، اکنون باید 4YZ را نصب کنید.
 • به نظر می‌رسد که بیلد 4YZ در Google Play services نسخه‌ی 8، به دو بیلد 2YZ برای اندروید لالی پاپ (Lollipop) و 4YZ برای اندروید مارشمالو (Marshmallow) تقسیم شده است. اگر قبلا بر روی بیلد 4YZ بوده‌اید، اکنون باید در اندروید لالی پاپ (Lollipop) بیلد 2YZ و در اندروید مارشمالو (Marshmallow) بیلد 4YZ را نصب کنید.

 

مثال‌ها:

 • بیلد 014 مساوی است با: اندروید پایین‌تر از 5.0 با معماری armeabi برای CPU و 240dpi
 • بیلد 438 مساوی است با: اندروید 6.0 به بالا با معماری armeabi-v7a برای CPU و 480dpi
 • بیلد 876 مساوی است با: اندروید TV به بالا با معماری x86 برای CPU و 320dpi
لینک‌های دانلود

به بخش اندروید خوش آمدید


امروزه دستگاه‌های اندرویدی شامل انواع فراوانی هستند و بدین ترتیب ما نیز مجبوریم جهت رضایت کاربران و پوشش دادن تمام مدل‌ها، فایل‌های مختلفی را برای دانلود ارائه دهیم. به همین دلیل در این بخش از اصطلاحات مختلفی استفاده شده که در بسیاری از مواقع باعث سردرگمی کاربران می‌شود. اما گیگاهکس راهنمای کاملی آماده کرده که دانستن آن‌ها به شما کمک می‌کند تا بدانید کدام یک از فایل‌های فوق، برای دستگاه اندرویدی شما مناسب است و به کدام یک از آن‌ها نیازی ندارید. همچنین راهنمای کاملی در رابطه با نحوه‌ی نصب اپلیکیشن‌ها توضیح داده شده است که از طریق بخش‌های بعدی این جعبه‌ی راهنما می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.


 • برای دانلود پرسرعت اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها از طریق دستگاه اندرویدی خود، از برنامه‌ی مدیریت دانلود ADM استفاده کنید.
 • جهت خارج کردن فایل‌های حجیم از حالت فشرده بر روی اندروید، از نرم‌افزار RAR استفاده کنید.

بازی‌های اندروید به دو دسته تقسیم می‌شوند:


 • بازی‌های ساده:
 • این نوع بازی‌ها معمولا بر روی تمام دستگاه‌های اندرویدی قابل اجرا بوده و فقط با نصب یک فایل APK از آن‌ها، قادر به انجام بازی خواهید بود.

 • بازی‌های دیتا دار:
 • به بازی‌هایی گفته می‌شود که حجم بالایی داشته و علاوه بر فایل نصب بازی (APK)، به فایل‌های مکمل نیز برای اجرای صحیح نیاز دارند. به این فایل‌های مکمل که شامل صداها، ویدیوها، انیمیشن‌ها و سایر محتویات و اجزای تشکیل دهنده‌ی بازی است، دیتای بازی گفته می‌شود. معمولا این نوع بازی‌ها نیازمند سخت‌افزار قوی هستند و قابل نصب بر روی هر دستگاهی نیستند. در دستگاه‌های مختلف اندرویدی، از پردازنده‌های اصلی و پردازنده‌های گرافیکی مختلفی استفاده شده است که شما حتما باید طبق آموزش ذکر شده در همین جعبه‌ی راهنما، ابتدا با استفاده از نرم‌افزار CPU-Z، مشخصات دستگاه اندرویدی خود را مشاهده کرده و نسخه‌ی مناسب را برای آن دانلود کنید. سپس طبق آموزش زیر، به نصب بازی بپردازید. در نظر داشته باشید نصب و راه‌اندازی بازی‌های دیتادار با وجود مراحل نصب بیشتر نسبت به بازی‌های معمولی، بسیار ساده است. فقط کافی است یک بار وقت بگذارید و آموزش را به دقت دنبال کنید تا روش نصب را فراگیرید و از این پس بتوانید به راحتی به نصب این‌گونه بازی‌ها بپردازید.


دیتای بازی‌ها به دلیل حجم بالا به صورت فایل فشرده در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. بدین ترتیب در مرحله‌ی اول بایستی این فایل‌ها را با استفاده از نرم‌افزار WinRAR و سایر نرم‌افزارهای مدیریت فایل‌های فشرده که نسخه‌ی کامپیوتر و اندروید آن در گیگاهکس موجود است، از حالت فشرده خارج کنید.


 • آموزش خارج کردن فایل دیتا از حالت فشرده

 • اگر برای انجام این کار از کامپیوتر استفاده می‌کنید، پس از دانلود فایل دیتا و نصب WinRAR، بر روی فایل دیتا راست کلیک کرده و گزینه‌ی Extract Here را انتخاب و رمز فایل را وارد کنید تا فایل‌ها از حالت فشرده خارج شوند. فولدر نهایی در کنار فایل دانلودی شما قرار خواهد گرفت.


  اگر از اندروید استفاده می‌کنید، با استفاده از یکی از اپلیکیشن‌های مدیریت فایل‌های فشرده (مانند RAR) وارد پوشه‌ای که فایل دیتا را در آن دانلود کرده‌اید شوید و با نگه داشتن انگشت بر روی فایل مربوطه، گزینه‌ی Extract Here (یا سایر گزینه‌های مشابه) را انتخاب کنید و آدرسی را به نرم‌افزار بدهید تا فایل‌ها در آن‌جا استخراج شوند.


  در پایان، فولدری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که احتمالا شامل نام بازی و عباراتی دیگر است. معمولا نام این فولدرها با عبارت .com یا .org آغاز می‌شود (اسامی مانند com.gameloft.android.ANMP.GloftGGHM و com.ampsvc.android و...). در ادامه‌ی آموزش، نام این فولدر را "فولدر حاوی دیتا" می‌نامیم.


 • آموزش کپی کردن "فولدر حاوی دیتا" به مسیر نصب بازی:

 • ابتدا وارد پوشه‌ای شوید که فایل‌ها در آن استخراج شده‌اند ("فولدر حاوی دیتا"). در این مرحله دو حالت وجود دارد:


  • اگر در فولدر دیتا، فایلی با پسوند obb وجود داشته باشد، از دیتای مشترک در بازی استفاده شده که باید از حالت اول که در مرحله‌ی بعد توضیح داده شده استفاده کنید.
  • اگر در فولدر دیتا، چندین فایل و فولدر وجود داشته باشد، از دیتای اختصاصی در بازی استفاده شده که باید از حالت دوم که در مرحله‌ی بعد توضیح داده شده استفاده کنید.

  حالت اول: در این حالت، مسیری که باید "فولدر حاوی دیتا" در آن کپی شود، Android/obb خواهد بود. پس برای این کار (با کامپیوتر از طریق My Computer و با اندروید از طریق File Manager یا نرم‌افزار مدیریت فایل) وارد مموری دستگاه خود شوید، فولدر Android را پیدا کرده و وارد آن شوید. سپس به دنبال فولدر obb بگردید و وارد آن شوید. دقت داشته باشید اگر در این مرحله فولدر obb را نیافتید، یک فولدر جدید (New Folder) به همین نام بسازید و وارد آن شوید. حالا "فولدر حاوی دیتا" را در این مسیر کپی کنید.


  حالت دوم: در این حالت، مسیری که باید "فولدر حاوی دیتا" در آن کپی شود، Android/data خواهد بود. پس برای این کار (با کامپیوتر از طریق My Computer و با اندروید از طریق File Manager یا نرم‌افزار مدیریت فایل) وارد مموری دستگاه خود شوید، فولدر Android را پیدا کرده و وارد آن شوید. سپس به دنبال فولدر data بگردید و وارد آن شوید. دقت داشته باشید اگر در این مرحله فولدر data را نیافتید، یک فولدر جدید (New Folder) به همین نام بسازید و وارد آن شوید. حالا "فولدر حاوی دیتا" را در این مسیر کپی کنید.


  تبریک. شما موفق به نصب و راه‌اندازی اولیه‌ی بازی خود شدید. هم اکنون می‌توانید بازی را باز کرده و از آن لذت ببرید.


نکات مهم:

 1. ابتدا بایستی فایل APK بازی نصب شود و سپس عملیات کپی "فولدر حاوی دیتا" انجام شود.
 2. پس از نصب فایل APK، بازی را باز نکنید و ابتدا عملیات کپی "فولدر حاوی دیتا" را انجام دهید و پس از اتمام، اقدام به اجرای بازی نمایید.
 3. "فولدر حاوی دیتا" حتما باید در حافظه‌ی اصلی گوشی کپی شود و در صورت کپی در حافظه‌ی جانبی (SD Card)، بازی به درستی اجرا نخواهد شد.
 4. دقت داشته باشید ابتدا "فولدر حاوی دیتا" را درست تشخیص دهید و سپس آن را کپی کنید. راه تشخیص "فولدر حاوی دیتا" در مرحله‌ی قبل توضیح داده شده است.
 5. اگر گوشی شما دارای رام‌های رسمی کارخانه است، مسلماً نتیجه‌ی بهتری نیز نسبت به رام‌های سفارشی (Custom Rom) دریافت خواهید کرد و بازی‌ها بدون مشکل اجرا خواهند شد.
 6. در بعضی از بازی‌ها نیاز به سینک (Sync) کردن اکانت گوگل دارید که بدین منظور باید وارد تنظیمات دستگاه اندرویدی خود شوید و در قسمت Accounts، با انتخاب Add Account و انتخاب Google، مشخصات جیمیل خود را وارد کنید.
 7. برخی از بازی‌ها در اولین اجرا نیازمند اتصال به اینترنت هستند. پس این مورد را همیشه به یاد داشته باشید.
 8. دو اپلیکیشن مهم Google Play Game و Google Play Service در بسیاری از مواقع پیش نیاز بازی‌ها هستند. پس همیشه آخرین نسخه‌ی این دو برنامه را بر روی دستگاه خود داشته باشید.

خطاهای رایج در هنگام اجرای بازی‌ها و آموزش رفع آن‌ها:


 1. ارور مجوز نامعتبر (invalid license):
 2. این خطا معمولا به دلیل سینک (Sync) نبودن اکانت گوگل (جیمیل) بر روی دستگاه رخ می‌دهد. البته گاهی به دلیل نامعتبر بودن کرک بازی یا عدم سازگاری با نسخه‌ی اندروید نیز اتفاق می‌افتد. اگر گوشی شما روت شده است، می‌توانید از لاکی پچر برای رفع این خطا در بعضی بازی‌ها استفاده کنید.

 3. سیاه شدن صفحه و بیرون پریدن از بازی:
 4. اگر پس از ورود به بازی و گذشت قسمتی از مراحل بارگذاری، بازی صفحه‌ای سیاه را نشان داده یا از آن خارج می‌شود، به دلیل عدم توانایی سخت‌افزار دستگاه در اجرای بازی است. در بعضی موارد، ناسازگاری بازی با نسخه‌ی اندروید دستگاه شما نیز می‌تواند این مشکل را به وجود آورد. همچنین در مواردی که زبان دستگاه فارسی است، چنین مشکلی دیده شده که با تغییر زبان به انگلیسی، مشکل برطرف شده است.

 5. درخواست مجدد دیتا و دانلود آن به صورت آنلاین بعد از کپی کردن دیتا:
 6. در صورتی که طبق آموزش، دیتای بازی را در محل مربوطه کپی کرده‌اید و پس از اجرای بازی مجددا از شما درخواست دیتا شد، احتمال غلط انجام دادن مراحل وجود دارد و بایستی مجدد فایل و فولدر صحیح را به محل صحیح انتقال دهید. همچنین در بعضی موارد، با سینک (Sync) کردن اکانت گوگل بر روی دستگاه، مشکل برطرف خواهد شد.

 7. خطای cannot copy file در هنگام کپی کردن "فولدر حاوی دیتا":
 8. اگر در هنگام کپی کردن "فولدر حاوی دیتا" از طریق کامپیوتر، با خطای cannot copy file. The device has either stopped responding or been disconnected روبرو می‌شوید، نشان می‌دهد فولدرهای سیستمی شما دارای دسترسی‌های خاصی هستند که شما مجوز مشاهده یا ویرایش آن‌ها را ندارید. در این حالت بایستی "فولدر حاوی دیتا" را در محلی دیگر در حافظه کپی کنید و سپس از طریق File Manager خود دستگاه اندرویدی، به کپی آن در مسیر مربوطه بپردازید.

 9. خطای Out of space:
 10. جهت رفع این خطا باید به فولدر Data/App دسترسی داشته باشید. این دسترسی از طریق نرم‌افزارهایی مانند Root Explorer میسر خواهد شد. پس از ورود به این مسیر، باید تمام فایل‌های دارای پسوند Odex را حذف و مجددا اقدام به نصب بازی کنید.

 11. سیاه بودن صفحه‌ی بازی
 12. اگر پس از انجام مراحل نصب و فعال‌سازی اولیه، بازی باز می‌شود اما صفحه‌ای سیاه نمایش داده می‌شود یا فقط بخش‌هایی از بازی قابل دیدن است، شما دیتایی اشتباه را دانلود و استفاده کرده‌اید و آن دیتا با پردازنده‌ی گرافیکی شما سازگار نبوده است.

 13. عدم نصب بیش از یک بازی از کمپانی Gameloft
 14. این مشکل برای دستگاه‌هایی با اندروید 5 به بالا وجود دارد و فقط همزمان می‌توانند یکی از بازی‌های این شرکت را بر روی دستگاه خود داشته باشند. متأسفانه در حال حاضر راه حلی برای رفع این مشکل وجود ندارد...

مشخصات و ویژگی‌های کلی

 • نام کامل:

  Google Play Services - گوگل پلی سرویس
 • شناسه:

  com.google.android.gms
 • توسعه دهنده:

  .Google Inc
 • نسخه‌:

  v12.6.88
 • وب‌سایت سازنده:

  Developers.Google.Com
 • تغییرات این نسخه:

  برای مشاهده‌ی تغییرات اینجا کلیک کنید
 • دسته‌بندی:

 • سیستم عامل‌:

  قابل نصب بر روی اندروید 2.3 به بالا / اندروید Wear 4.4 به بالا
 • رمز فایل:

  gigahax.com (جهت جلوگیری از خطای CRC، از کپی کردن رمز خودداری و آن را دستی تایپ کنید)

لینک کوتاه مطلب: https://gigahax.com/?p=3223
یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنچ امتیاز شما نیز امتیاز دهید

این مطلب را پسندیدید؟ آن را در صفحه‌ی خود به اشتراک بگذارید: