جدید

Microsoft SQL Server 2016 Enterprise Core Edition SP1 x64 مدیریت پایگاه داده


  انتشار:        دسته‌بندی:  برنامه‌نویسی و توسعه      نویسنده:  شادمان ادمن      بازدید:  1,111

Microsoft SQL Server 2016 Logo - لوگوی مایکروسافت اس کیو ال 2016

نرم افزار مایکروسافت اس کیو ال سرور 2016 (Microsoft SQL Server 2016) ابزاری برای مدیریت پایگاه داده‌های رابطه‌ای است که توسط مایکروسافت توسعه داده شده است. این نرم‌افزار به عنوان یک سرور دیتابیس، محصولی است برای ذخیره‌سازی و بازیابی اطلاعات و داده‌هایی که توسط برنامه‌ها درخواست می‌شوند. این داده‌ها می‌تواند بر روی همان سیستم یا سیستم‌های موجود درر شبکه‌های دیگر (مثل اینترنت) اجرا شوند. این نرم‌افزار شامل موتور هسته‌ی پایگاه داده‌ها (core database engine) و سرویس‌های اضافه‌تری است که شامل طیف گسترده‌ای از ابزارهای طراحی و مدیریت SQL سرورهای خوشه‌ای می‌باشد. این نرم‌افزار می‌تواند پایگاه داده‌‌‌هایی به بزرگی 524 پتابایت و آدرس‌هایی به طول 12 ترابایت را ذخیره و مدیریت کند و از پردازنده‌های 640 هسته‌ای نیز پشتیبانی می‌کند.

 

لایه‌ی پروتکل (Protocol)، لایه‌ی رابط (Interface) را در SQL سرور پیاده‌سازی می‌کند. تمامی عملیات‌ها بر روی SQL سرور قابل استناد هستند و همه آن‌ها توسط فرمتی با نام Tabular Data Stream که توسط مایکروسافت تعریف شده می‌توانند با همدیگر ارتباط داشته باشند. TDS یک اپلیکیشن در لایه‌ی پروتوکل است که برای انتقال داده بین پایگاه داده سرور و کاربر استفاده می‌شود. این ابزار در سال 1984 ابتدا توسط کمپانی Sybase Inc برای موتور پایگاه داده‌ای رابطه‌ای اس کیو ال سرور توسعه داده شد و بعداً توسط مایکروسافت در SQL سرور توسعه داده شد. مجموعه ابزارهای TDS می‌تواند در لایه‌ی پروتکل برای انتقال‌های فیزیکی از قبیل TCP/IP، جریان‌های (Pipes) نام‌گذاری شده و حافظه‌های اشتراکی، استفاده شود. در نتیجه دسترسی به SQL سرور از طریق دیگر پروتکل‌ها امکان‌پذیر خواهد بود. به عبارت دیگر کتابخانه‌های API اس کیو ال سرور همیشه بر روی وب سرویس‌ها (Web Services) قابل دسترسی است.

 

SQL Server 2016 از انواع داده‌ها شامل فرمت‌های اصلی مانند عددی (Integer)، اعداد ممیز شناور (Float)، اعشاری (Decimal)، کاراکتر (Char) (شامل رشته‌ها)، Varchar (رشته‌هایی با طول متغییر)، دودویی (Binary)، متن (Text) (برای داده‌های متنی) و دیگر فرمت‌ها پشتیبانی می‌کند. یک پایگاه داده از نوع SQL سرور می‌تواند حاوی بیش از 231 شئ باشد و می‌تواند حاوی چندین نوع فایل سیستمی با حداکثر اندازه 260 بایت (1 Exabyte) باشد. داده‌های موجود در پایگاه داده در فایل‌های داده‌ای اصلی با پسوند mdf. ذخیره می‌شوند. فایل‌های داده‌ای ثانویه نیز دارای پسوند ndf. هستند که اجازه‌ی انتشار داده‌های یک پایگاه داده را بر روی چندین فایل می‌دهند و می‌توانند به صورت اختیاری در میان فایل‌های سیستمی قرار گیرند. فایل‌های گزارشی (Log) نیز با پسوند ldf. ذخیره می‌شوند.

 

 

قابلیت‌های کلیدی نرم افزار مایکروسافت اس کیو ال سرور 2016 (Microsoft SQL Server 2016):

  • عملیات تبادل/آنالیز ترکیبی به صورت بلادرنگ (Realtime)
  • امکان بارگردانی فاجعه (ریکاوری و بهبود اطلاعات) با امکان دسترسی بالا
  • امنیت و انطباق‌پذیری
  • امکان دسترسی به داده‌های بزرگ و کوچک از طریق تکنولوژی PolyBase
  • پشتیبانی از JSON برای ترجمه ذخیره‌ی اسناد JSON
  • قابلیت ارائه‌ی داده‌های بزرگ
  • کشف بینش کسب و کار
  • مدیریت ساده داده‌ها در بستر تکنولوژی‌های ابری

 

 

Microsoft SQL Server 2016 - مایکروسافت اس کیو ال 2016
REQUIRES : Windows 8 / 8.1 / 10 | Server 2012 / Server 2016 Enterprise Core Edition SP1 x64
category:برنامه‌نویسی و توسعه
Description:نرم افزار مایکروسافت اس کیو ال سرور 2016 (Microsoft SQL Server 2016) ابزاری برای مدیریت پایگاه داده‌های رابطه‌ای است که توسط مایکروسافت توسعه داده شده است.
software url:Link
Author:
Reviews:
Price:
Currency:

 

نسخه‌ی ارائه شده در گیگاهکس، نسخه‌ی کرک شده‌ی Microsoft SQL Server 2016 است که به هیچ سریال یا برنامه‌ی فعال‌سازی احتیاج ندارد.

 

لینک‌های دانلود

مشخصات و ویژگی‌های کلی


لینک کوتاه مطلب: https://gigahax.com/?p=3440

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنچ امتیاز

این مطلب را پسندیدید؟ آن را در صفحه‌ی خود به اشتراک بگذارید: